Já a Octavia

Věříte v lásku na první pohled?

Já ano.

Přesně takto bych totiž popsala moje první setkání s Ruskou modrou kočkou. Jednoho dne jsem jela na výstavu koček. Tak si tak chodím, dívám se do výstavních boxů a najednou jsem jak zhypnotizovaná. Dívám se do nádherných zelených očí. A k tomu ta nádherná plyšová stříbro-šedá srst. Tato kočka mě naprosto uchvátila.

A tím to všechno začalo. Ještěže jsou na boxech popisy, a tak zjišťuji, že je to Ruská modrá kočka. A jaká byla moje radost, když jsem postupně zjišťovala, že je nejen krásná, ale má i úžasné povahové rysy, které se mi velmi líbí.

Takže, když Vám někdo bude říkat, že je to mazel, plyšák, kliďas, velký zvědavec a inteligentní kočička a také, že chce být pořád s Vámi a stále za Vámi chodí a sleduje co právě děláte, tak má pravdu. Taková prostě Ruská modrá kočka je.

Pohybuje se tak tiše, že si někdy ani nevšimnete, že stojí vedle Vás. A když zrovna upřeně nesleduje, co děláte, tak vydrží dlouho z okna pozorovat co se děje venku. To pak nevíte, jestli máte doma kočku nebo sochu kočky. Někdy totiž takto „Rusandy“ působí.

A už jsem se zmínila o tom úžasném měkkém plyšovém kožíšku? Tak to se nedá snad ani popsat. Nejlepší je, si Ruskou modrou pořídit a sami se přesvědčit.

Naše chovatelská stanice Blue Comfort má zatím jednu kočičku, krásnou Octavii, a doufáme, že časem nás bude víc a dočkáme se i našich vlastních přírůstků.

Kdo dočetl až sem,
ať se Vám splní i malý sen.
Ten můj byl Ruská modrá kočka,
co má tak krásná zelená očka

CHS Blue Comfort
Silvie